Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 15 kwietnia 2017 wyświetleń: 1114

Ogłoszenia duszpasterskie - 16.04.-23.04.2017 r.

1. Uroczyście odśpiewane Alleluja w Wigilię Paschalną ogłosiło Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny, który potrwa aż do Zesłania Ducha Świętego. Kościół zaprasza nas do szczególnego przeżywania radości wielkanocnej w dniach Oktawy Wielkanocy – uroczyście obchodzić będziemy Poniedziałek Wielkanocny (msze w porządku niedzielnym), a w kolejnych dniach zachęcamy do uczestnictwa we mszach św. oktawy o 7:00 i 18:00. Z racji na Oktawę Wielkanocy w Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Trwamy w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie na koronkę o godz. 15:00 do kaplicy. 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia – o 15:00 będziemy się modlić, słuchać słów z „Dzienniczka” św. Faustyny, uczcimy także relikwie św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki.
  3. Dziękujemy za wszystkie torby z „Wielkopostnym darem serca” i każdy gest miłosierdzia względem tych, którzy źle się mają. W Poniedziałek Wielkanocny Caritas naszej parafii i Wspólnota św. Idziego organizują obiad wielkanocny z ubogimi i samotnymi, wspierajmy to wydarzenie naszą modlitwą.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i przeżyć czas Triduum Paschalnego – dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i pomoc w ustawieniu dekoracji, dziękujemy za kwiaty do Bożego Grobu. Podziękowania niech zechcą przyjąć także: schola, służba liturgiczna, wszyscy czuwający przy Najświętszym Sakramencie, Straż Pożarna i każdy, kto modlitwą i ofiarą wspierał przeżywanie tego świętego czasu. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie Waszą mocą i siłą.
utworzono : 2017-04-15