Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 27 listopada 2021 wyświetleń: 462

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu (28.11- 05.12.2021)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.

2. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00, szczególnie dzieci
    z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.

3. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych, które będą od niedzieli 12 grudnia do środy 15 grudnia.

4. Nabożeństwa za zmarłych do końca listopada o godzinie o 17.30.

5. W środę o 17:45 nowenna do MBNP a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świece – Wigilijne Dzieło Pomocy”, kalendarze, a także można zaopatrzyć się
    w torby miłosierdzia na jedzenie dla potrzebujących.

7. Dziś rozpoczynamy akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które będzie można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworotków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

8. Od poniedziałku rozpoczynamy już wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Postaramy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa:
    • poniedziałek 29 listopada od 19:00: Chrobrego 2

wtorek 30 listopada od 19:00: Chrobrego 2a

środa 1 grudnia od 19:00: Chrobrego 4

czwartek 2 grudnia od 19:00: Chrobrego 4a

piątek 3 grudnia od 19:00: Chrobrego 6 i 6a

9. We wtorek spotkanie młodzieży przygotowującą się do bierzmowania o 18:00 zaczniemy roratami w kościele.

10. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili
    o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

11. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

12. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

13. W przyszłą niedzielę 5grudnia comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu
    i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi I
    II Róża pw. MBNP

14. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

15. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
    Jana Sikorę,
    + Helenę Kulik,
    + Adama Dąbrowicza
    + Wiesława Marks.
    Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2021-11-27