Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 15 października 2021 wyświetleń: 403

XXIX Niedziela Zwykła (17-24.10.2021)

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Dziś gościmy Siostry Miłosierdzia z Myśliborza, które opowiedzą nam o swoim powołaniu,a po mszy św. będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok.

3. Nabożeństwa różańcowe o 17:30, na które zapraszamy dorosłych
    i młodzież. W każdy piątek o 16:45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzieci.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II. Msze św. w obecności relikwii św. JP II zakończone błogosławieństwem relikwiami.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

7. Przez cały miesiąc listopad w każdy wtorek, Msza święta o godz 18:00 połączona z nieszporami za zmarłych.

8. 02 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych - na cmentarzu Odrzańska o godz.19:00 różaniec za zmarłych, a w niedzielę 07 listopada o 16:00 na cmentarzu Barnkowo.

9. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

11. Z ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Annę Mesjasz zd. Gasztych lat 81. Pogrzeb we wtorek godz.14:00. Dobry Jezu a nasz Panie ………..

aktualizowano: 2021-10-16