Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 3 sierpnia 2019 wyświetleń: 689

18 Niedziela Zwykła (04.08.-11.08.2019r.)

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Janusza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa dzisiejszego patrona - św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja brzmi: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

4. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

5. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim.

6. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych.

7. Parafia włącza się w pomoc dla 22-letniej Justyny Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii.

8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

9. W związku z napadem, który miał miejsce w Bazylice Św. Jana Chrzciciela, 28 lipca br. w Szczecinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga informuje i zaleca: Trzech agresywnie i wulgarnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło w niedzielę, 28 lipca br., ok. godz. 17.30 (przed Mszą Świętą wieczorną), do zakrystii Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Zażądali od kościelnego ornatów i oświadczyli, że chcą odprawiać Mszę Świętą. Na prośbę o godne zachowywanie się i opuszczenie zakrystii jeden z mężczyzn dotkliwie pobił Księdza prałata dr. Aleksandra Ziejewskiego (członka Fundacji Kościół Mariacki w Chojnie) raniąc go w twarz. Również dotkliwie został zraniony pan kościelny, który stanął w obronie Księdza Proboszcza oraz poturbowano panią zakrystiankę. Ksiądz Proboszcz prałat dr Aleksander Ziejewski oraz pan kościelny wymagali doraźnej pomocy szpitalnej. Ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna. Sprawcy zostali już ujęci przez szczecińską Policję.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaleca, aby we wszystkich kościołach na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w niedzielę, 4 sierpnia br. po każdej Mszy Świętej, była odśpiewana z wiernymi Suplikacja przebłagalna w intencji nawrócenia sprawców ataku i wszystkich innych publicznych gorszycieli w Ojczyźnie.

aktualizowano: 2019-08-03