Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 21 września 2019 wyświetleń: 596

25 Niedziela Zwykła (22-29.09.2019r.)

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Informujemy, że od 1 września w kościele św. Trójcy w Chojnie msza św. jest odprawiana o 10.00 (zamiast o 9.00), a na tę mszę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentów.

3. Dzieci z klas I i II przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 17:00

4. Gościmy w naszej parafii obraz Chrystusa Króla. Obraz ten będzie peregrynował po rodzinach do 27 września 2019. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

5. W minioną sobotę 7 ministrantów z ks. Krzysztofem uczestniczyło w Dniu Skupienia Ministrantów w Siekierkach.

6. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko w Kaplicy Miłosierdzia.

7. Od początku maja do końca września Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania kościoła mariackiego.

8. Staramy się pomóc 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która po udarze potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek i przynoszenia ich do parafii. 21 września Centrum Kultury organizuje imprezę charytatywną „Dla Justyny”, w którą włącza się Caritas Parafialny, dlatego zapraszamy do przynoszenia fantów.

9. Kościół uczy, że jeżeli z ważnych powodów nie możemy iść do kościoła w niedzielę to powinniśmy to uczynić w sobotę wieczorem. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgią niedzieli.

10. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-09-21