Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 27 września 2019 wyświetleń: 762

26 Niedziela Zwykła (29.09 – 06.10.2019r.)

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Informujemy, że od 1 września w kościele św. Trójcy w Chojnie msza św. jest odprawiana o 10.00 (zamiast o 9.00), a na tę mszę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujące się do przyjęcia sakramentów.

3. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Wracamy do tradycji odprawiania tych nabożeństw po Mszy świętej wieczornej. W każdą środę na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie młodzież. A w środy o 17:30 będzie nabożeństwo różańcowe dla dzieci.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 we wtorek o 17:00.

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii z klas 3 w środę o 17:00.

6. Spotkanie lektorów i kandydatów na lektorów we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

7. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko w Kaplicy Miłosierdzia.

8. W środę w Parafii NSPJ w Chojnie Akt Intronizacji NSPJ o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Abp Andrzeja Dzięgi.

9. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:30 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

10. Spotkanie ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej.

11. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę Msze Święte w obecności relikwii, odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i otrzymamy osobiste błogosławieństwo relikwiami.

12. Dziękuję Panu Mariuszowi Władyce za zrobienie i zasponsorowanie ołtarza kamienno-metalowego i ambonki do kościoła w Stokach i Państwu Annie i Janowi Tarnowskim za ufundowanie obrazu św. Jana Pawła II do w/w kościoła.

13. Od początku maja do dzisiaj Msze święte niedzielne o 12:00 odbywają się w kościele mariackim. Od następnej niedzieli w kościele Świętej Trójcy. Następne Msze w kościele mariackim 10 listopada o 12:00 w intencji myśliwych i leśników oraz 11 listopada o 12:00 w intencji ojczyzny.

14. Pomagamy 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

15. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgią niedzieli.

16. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-09-28