Wtorek, 16 października 2019 r. imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jadwigi Śląskiej

Aktualności

Aktualności 5 października 2019 wyświetleń: 72

Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela Zwykła (06-13.10.2019r.)

 

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

 2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 3. W ramach przeżywania nadzwyczajnego miesiąca misyjnego gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. kan. Piotra Rosochackiego, Dyrektora Caritas-Spes Diecezji Odesko-Symferopolskiej w Ukrainie. Ks. Piotr wygłosi do nas kazania, a po Mszach świętych zbierze ofiary będące wsparciem dla prac Caritas-Spes Diecezji Odesko-Symferopolskiej. Gorąco zachęcamy do wsparcia tych dzieł. Więcej informacji w Echu.

 4. Traw miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o 17:30. W każdą środę o 17:30 jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a po mszywieczornej nabożeństwo dla młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa.

 5. Dzisiaj podczas Mszy świętej o 10.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 12.00. Papieska intencja: „Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.”

 6. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko w Kaplicy Miłosierdzia.

 7. W najbliższy czwartek grupa młodzieży naszego miasta wyjeżdża na Archidiecezjalne Dni Młodych Archidiecezji Bamberg w Niemczech. Prosimy o modlitwę w intencji ich bezpieczeństwa. Wyjeżdżającą młodzież i ich rodziców zapraszamy na krótkie spotkanie we wtorek o 19:00.

 8. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Msza święta o 12:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

 9. W następną niedzielę 13 października nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy Apel Jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

 10. Przypominamy niedzielny porządek Mszy świętych w kościele Świętej Trójcy w Chojnie: 7:00, 10:00 (dla dzieci i młodzieży), 12:00 i 18:00.

 11. Od września wieczorna msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z liturgią niedzieli.

 12. Zakończył się czas letnich Mszy w Kościele Mariackim. W tym roku Msze w Kościele Mariackim będą jeszcze sprawowane 10 listopada o 12:00 w intencji myśliwych i leśników oraz 11 listopada o 12:00 w intencji ojczyzny.

 13. Pomagamy 22-letniej Justynie Górka z Chojny, która potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

 14. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

 15. Zawiązuje się w naszej Parafii krąg Kościoła Domowego. Zapraszamy małżonków do przemyślenia tej propozycji i przyjścia na spotkanie 26 października po mszy św. o 18:00 na Plebanię.

 16. W minionym tygodniu w naszym kościele zostało zamontowane nowe oświetlenie w prezbiterium

 17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-10-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone