Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 9 listopada 2019 wyświetleń: 606

32 Niedziela Zwykła (10-17.11.2019r.)

1. Trwa listopad, zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych codziennie o 17:30. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy. Można jeszcze wziąć kartki, na których wypiszemy imiona naszych zmarłych. Kartki te razem z ofiarami można składać na tacę, albo w zakrystii. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Przez cały listopad jeśli wpiszemy na kartce np. „sobota” – będziemy odczytywać te wypominki w sobotę.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych. Po mszy św. zbiórka do puszek.

3. Dziś Caritas rozprowadza ciasto po mszy św. o godz. 10.00. Zachęcamy do wsparcia.

4. Koło Łowieckie "Jeleń", Gmina Chojna, Fundacja Kościół Mariacki w Chojnie oraz Nadleśnictwo Chojna mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Mszę św. Hubertowską w niedzielę 10 listopada o godz. 12:00 w Kościele Mariackim w Chojnie. Podczas nabożeństwa na rogach myśliwskich grać będzie zespół "Gorzowska Knieja", który bezpośrednio po Mszy św. zaprezentuje wybrane utwory muzyki myśliwskiej. Dla uczestników przygotowano również poczęstunek z darów lasu oraz stoiska kół łowieckich, które będą zlokalizowane na placu przy kościele. Wydarzenie patronatem honorowym objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie - Andrzej Szelążek.

5. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana z Księżmi Proboszczami Chojny zostanie odprawiona jutro o godz. 12.00 w Kościele Mariackim. Rozpoczniemy Hymnem dla Niepodległej Polski.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z klasy III zapraszamy na spotkanie w środę o 17:00.

7. Chojna bliżej misji: 13 listopada w środę zapraszamy na godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie na spotkanie autorskie Ks. Kan. Krzysztofa Kontka pt. „Dwa lata w raju”.

8. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. 24 listopada w niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy chętne i odważne małżeństwa na spotkanie, do wspólnego podzielenia się sobą i rozmowę przy herbacie na temat formacji Kościoła Domowego.

10. Młodych ludzi w wieku od 16 do 35 lat zapraszamy na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé we Wrocławiu od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

11. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

12. W części klasztornej plebanii zostały wymienione kaloryfery, które od dwóch lat stały popękane i nie było tam ogrzewania. Chcemy zapobiec powstania grzyba na ścianach.

13. Dziękujemy za nakrętki przynoszone do parafii na pomoc dla Justyny Górka.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-11-09