Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 7 grudnia 2019 wyświetleń: 618

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - II Niedziela Adwentu (08-15.12.2019r.)

1. Obchodzimy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dziękujmy Bogu za to, że Maryja została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

2. Dzisiejszy dzień, przeżywamy w duchu szczególnej łączności z Kościołem na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Udział w Eucharystii będzie okazją do modlitwy w tej intencji. Zachęcamy także do wsparcia dzieła pomocy naszym braciom na Wschodzie poprzez złożone ofiary.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnych, od poniedziałku do piątku o 18:00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. Caritas Parafialny przy wyjściu rozprowadza świece wigilijne – Dzieło pomocy Dzieciom.

6. Przy wyjściu z kościoła leżą „Torby Miłosierdzia”. Torby napełnione darami dla ubogich prosimy przynosić do zakrystii.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowanie z klas 6 i 7 we wtorek o 17:30.

8. Do kościoła św. Trójcy zostały odnowione 2 kielichy z patenami i 2 świeczniki.

9. Do kościoła w Stokach został namalowany nowy obraz Matki Bożej Częstochowskiej z pozłacaną aureolą. Dziękuję Państwu Annie i Janowi Tarnowskim za zasponsorowanie obrazu i ram. Zostały też odnowione 2 zabytkowe świeczniki.

10. Do kościoła w Rurce został odnowiony kielich i patena. Zamówione zostało nowe tabernakulum, które będzie zamontowane na stałe. Gdyby chciałby je ktoś zasponsorować to prosimy o kontakt.

11. Zainstalowany został w naszej świątyni system wyświetlający teksty pieśni na 3 dużych monitorach i podłączona została kamera skierowana na ołtarz, której obraz jest wyświetlany. Koszt całego systemu wyniósł 33.500 zł. Osoby, które chciałyby wesprzeć spłatę tej inwestycji prosimy o ofiary.

12. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w koncercie kolęd z cyklu „Betlejem w Szczecinie”, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali Netto Arena w Szczecinie. Bilety dostępne są poprzez parafie oraz w Kurii Metropolitalnej. Wystąpią między innymi: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Gabi Gąsior, Mietek Szcześniak….

13. W minionym tygodniu zmarła Justyny Górka. Dziękujemy wszystkim za przynoszone na pomoc dla niej nakrętki i polecamy ją w modlitwie.

14. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-12-07