Piątek, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 13 grudnia 2019 wyświetleń: 641

III Niedziela Adwentu (15-22.12.2019r.)

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem.

2. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami.

3. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.

4. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka (można się w niego zaopatrzyć w zakrystii) i płonącej świecy Caritas (przy wyjściu z kościoła można ją nabyć). Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

6. W następną niedzielę po Mszy o 10:00 zapraszamy na „Jasełka” przygotowane przez młodzież SP1 im. J. Korczaka w Chojnie.

7. W następną niedzielę o 15:00 Wspólnota świętego Idziego i parafialne Koło Caritas przygotowują Wigilię z Ubogimi.

8. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc w przygotowaniach.

9. Przy wyjściu z kościoła leżą „Torby Miłosierdzia”. Torby napełnione darami dla ubogich prosimy przynosić do zakrystii.

10. Zainstalowany został w naszej świątyni system wyświetlający teksty pieśni. Koszt całego systemu wyniósł 33.500 zł. Osoby, które chciałyby wesprzeć spłatę tej inwestycji prosimy o ofiary.

11. Jest nowa księga intencji. W zakrystii lub kancelarii można zamawiać intencje na 2020r.

12. W następną niedzielę tygodnik „Niedziela” będzie w świątecznym wydaniu na dwie niedziele z płytą CD z kolędami. Cena tego wydania to 10 zł. Od stycznia cena „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” będzie wynosić 6 zł.

13. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w koncercie kolęd z cyklu „Betlejem w Szczecinie”, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali Netto Arena w Szczecinie. Bilety dostępne są poprzez parafie oraz w Kurii Metropolitalnej.

14. Zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-12-14