Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 21 grudnia 2019 wyświetleń: 790

IV Niedziela Adwentu (22-29.12.2019r.)

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem.

2. Dziś po Mszy o 10:00 zapraszamy na „Jasełka” przygotowane przez młodzież SP1 im. J. Korczaka w Chojnie.

3. Parafialne koło Caritas i Wspólnota świętego Idziego zapraszają wszystkich potrzebujących na Wigilię z Ubogimi dzisiaj o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc w przygotowaniach.

4. Przy wyjściu z kościoła leżą „Torby Miłosierdzia”. Torby napełnione darami dla ubogich prosimy przynosić do zakrystii.

5. Zapraszamy szczególnie dzieci do udziału w Mszach Świętych roratnich, w poniedziałek o 18:00, a we wtorek na ostatnich o 7:00 rano - podczas tej Mszy zostaną rozlosowane figurki Maryi, które dzieci zabiorą do domu na zawsze.

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Caritas naszej Parafii zaprasza też do nabycia przepięknego kalendarza na rok 2020 – rok św. Jana Pawła II wydanego przez Wydawnictwo Biały Kruk z okazji 100 rocznicy jego urodzin. Cena tylko 15zł.

7. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi w poniedziałek od 17:30.

8. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, w Echu praktyczne przypomnienie, jak przeżyć wieczerzę wigilijną w naszych domach. Pasterki w naszej Parafii będą: o godz. 20:00 w Stokach i Rurce, o godz. 22:00 w kościele św. Trójcy i o godz. 24:00 w Kościele Mariackim. Serdecznie zapraszamy.

9. Msze Święte 25 i 26 grudnia według porządku niedzielnego.

10. W drugi dzień Świąt zbierane są ofiary do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

11. Rozpoczyna się wizyta duszpasterska: 28 grudnia w sobotę od 10:00 w Stokach.

12. Do końca kolędy w sprawach kancelaryjnych zgłaszamy się do zakrystii po Mszach.

13. Jest księga intencji na 2020 rok. W zakrystii lub kancelarii można zamawiać intencje.

14. Rozpoczął się sezon grzewczy. Dziękuje za ofiary na ogrzewanie kościoła, które można będzie złożyć w następną niedzielę.

15. Dziękuję Rodzinie Urban ze Stoków za ufundowanie i zamontowanie nowego tabernakulum w kościele w Stokach.

16. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w koncercie kolęd z cyklu „Betlejem w Szczecinie”, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o 18.00 w hali Netto Arena.

17. 28 grudnia młodzież naszej parafii wyjeżdża na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

18. Zachęcamy rodziny z Chojny do włączenia się w przeżywanie Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do zapisywanie się w zakrystii.

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2019-12-21