Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 19 stycznia 2020 wyświetleń: 552

II Niedziela Zwykła(19-26.01.2020)

1. Przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus wzywa nas do wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

2. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Informujemy, że dnia 17 stycznia br. zmarł Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej, wieloletni biskup pomocniczy naszej Archidiecezji. Sakrę biskupią przyjął 24 sierpnia 1980 r. w katedrze szczecińskiej z rąk Biskupa Szczecińsko-Kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego. W latach 1980-1996 był biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W 1996 r. został mianowany biskupem diecezjalnym diecezji łomżyńskiej. Funkcję tę pełnił do listopada 2011 r. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

4. Dzisiaj imieniny obchodzi Ks. Bp. Henryk Wejman – polecajmy go w naszych modlitwach.

5. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Otoczmy ich naszą życzliwością i modlitwą.

6. W sobotę, 25 stycznia będziemy przeżywać święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

7. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Rodziny, które nie mogły być obecne w czasie odwiedzin kapłana mogą umówić się na indywidualną wizytę. Zapraszamy do zakrystii.

8. Jakub Rogowski, syn Józefa, alumn Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu diakona. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń diakonatu, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym księdza proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucanie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim.

9. Zakupione zostały 3 nowe czerwone jednolite ornaty do sprawowania eucharystii.

10. W tym tygodniu rozpocznie się montaż energooszczędnych mat grzewczych. Koszt całości wyniesie ok 60tys. złotych. Całość dzisiejszych ofiar na ta tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ich instalacji.

11. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowachorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

12. Wobec ciągłych zagrożeń pokoju na świecie - w roku beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, wypełniając prośbę Matki Bożej, a także w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie zaprasza na comiesięczną modlitwę „24 GODZINY ADORACJI i MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ DLA POKOJU”. Najbliższe czuwanie rozpocznie się 26 stycznia br. Mszą Świętą o godz. 18.00.”

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-01-19