Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 9 lutego 2020 wyświetleń: 574

VI Niedziela Zwykła(16-23.02.2020)

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.

2. Dziś zbiórka do puszek na zakony klauzurowe, w których intencji modliliśmy się 2 lutego.

3. We wtorekmają powrócić z wyprawy misyjnej do Kenii ks. Proboszcz, ks. Krzysztof i p. Sylwia Janiak vel Kubiak. Prosimy o modlitwę o szczęśliwy powróti zdrowie.

4. W sobotę 22 lutego br. o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie nasz parafianin z Rurki - Jakub Rogowski przyjmie święcenia diakonatu. Zapraszamy do uczestnictwa w święceniach oraz modlitwy w jego intencji. W dzisiejszym Echu możemy sobie przypomnieć kim są diakoni i na czym polega ich posługa w Kościele.

5. Ponieważ co jakiś czas pojawiają się różne problemy z organami w kościele św. Trójcy, Ks. Proboszcz zapros do bliższych oględzin ekspertów z Warszawy i Szczecina. Okazało się, że elementy drewniane organów są zżerane przez robactwo, kanały powietrzne są prowizorycznie poprowadzone rurami PCV, a piszczałki są niestabilnie zamontowane i się przewracają. Koszt demontażu, zrobienia nowych części budowy, odrobaczenia wynosi ok. 200tys., a do grania koncertowego ok. 300 tys. zł.. Organy są składanką, a jedyną oryginalną częścią jest klawiatura ze stołem. Ks. Proboszczzdecydował więc, że będziemy szukali używanych organ w zachodniej Europie, a także odpowiedniej dotacji, bo w ten sposób jest to możliwe do ogarnięcia finansowo i o wiele taniej.

6. Koperty na Arcybiskupie Seminarium Duchowne, które utrzymuje też nasza Parafia są wyłożone na stoliku przy wejściu.

7. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowachorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-02-09