Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 21 lutego 2020 wyświetleń: 768

VII Niedziela Zwykła(23.02-01.03.2020)

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dnia 26 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a na filiach o 16:30. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątki o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

4. Tego roczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22 do 26 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

5. W minionym tygodniu wrócili z wyprawy misyjnej do Kenii ks. Proboszcz, ks. Krzysztof i p. Sylwia Janiak vel Kubiak. Dziękujemy za Wasze modlitewne wsparcie. W następną niedzielę po Mszach zapraszamy na prezentację zdjęć z tego wyjazdu w kościele.

6. W sobotę 22 lutego nasz parafianin z Rurki - Jakub Rogowski przyjął święcenia diakonatu. Serdecznie gratulujemy. Jego dalszą formację do kapłaństwa polecamy Waszej pamięci w modlitwie.

7. W następną niedzielę na Mszach o 7:00, 10:00 i 12:00 będziemy gościć ks. prof. Cezary Korzec, który będzie głosił kazania zachęcające nas do udziału w Szkole Biblijnej, która będzie odbywała się w naszej parafii w soboty Wielkiego Postu.

8. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowachorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-02-21