Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 7 marca 2020 wyświetleń: 523

II Niedziela Wielkiego Postu (08.03-15.03.2020)

1. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Intensywniejszej modlitwiesprzyjają nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątki o 18:45 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15 – na które serdecznie zapraszamy.

2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22 do 26 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

3. W sobotę rozpoczęliśmy Szkołę Biblijną w naszej parafii. Zachęcamy chętnych do uczestnictwa. Spotkania będą jeszcze w soboty 14, 21, 28 marca i 4 kwietnia – od 10:00 do 14:30.

4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. Dziś po mszy św. taca na spłatę mat grzewczych. Zebraliśmy już 13 tys. zł. Serdecznie Wam dziękuje za te ofiary.

6. W Kaplicy Miłosierdzia możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbony.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 we wtorek o 17:00.

8. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej z klas 3 w środę o 17:00.

9. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

10. Za tydzień w sobotę chętne osoby zapraszamy na 9:00 do sprzątania terenu wokół kościoła.

11. Zbliżają się Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 1-3 maja 2020 roku. Chcemy, aby wszyscy nasi goście mieli zapewnione noclegi u naszych rodzin. Młodzi pielgrzymi będą mieli śpiwory i karimaty. Nie potrzebują luksusów, tylko kawałek podłogi i serca. Chętne rodziny prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

12. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-03-07