Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 23 maja 2020 wyświetleń: 515

Wniebowstąpienie Pańskie(24-31.05.2020)

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus tłumaczył apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

6. Trwamaryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Papież Franciszek zachęca nas do odmawiania w domu różańca z dodanymi na koniec dwoma modlitwami.

7. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim. Pragnąc umożliwić jak największej liczbie wiernych możliwość udziału we Mszy niedzielnej także Msza święta o 10:00 do odwołania będzie sprawowana w kościele mariackim.

8. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

9. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

10. Diakon Jakub Rogowski pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Polecamy go waszej modlitwie. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, zobowiązany jest powiadomić o tym księdza proboszcza.

11. W tym czasie bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby osób samotnych. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zakupach, prosimy o kontakt.

12. Pomagamy 6-letniej Julce Depta z Mirowa chorej na autyzm. Zachęcamy do przynoszenia do parafii plastikowych nakrętek.

13. Dziękujemy pani Małgorzacie Kozik za przekazanie naszemu Caritasowi kolejnej partii nowego obuwia. Pierwsze pary już trafiły do potrzebujących.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-05-23