Wtorek, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 28 czerwca 2020 wyświetleń: 547

13 Niedziela Zwykła (28.06-05.07.2020)

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W sobotę nasz parafianin – dk. Jakub Rogowski z Rurki przyjął sakrament święceń kapłańskich. Dziś będziemy przeżywali Jego prymicje w Parafii. O 11:30 wyruszy procesja z kościoła św. Trójcy do Kościoła Mariackiego, a o 12:00 Ks. Jakub odprawi pierwszą mszę św. zwaną prymicyjną, udzielając na końcu specjalnego błogosławieństwa. Kazanie wygłosi ks. prałat Antoni Chodakowski. Taca zebrana na mszy św. prymicyjnej o godz. 12:00 jest w całości przeznaczona jako prezent na zagospodarowanie dla Ks. Prymicjanta! Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

3. Dzisiaj tak jak co roku druga zbiórka do puszek na wakacje organizowane przez Caritas.

4. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

5. Kończy się już czerwiec, zapraszamy na ostatnie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30.

6. Ministrantów i lektorów zapraszamy na radosne świętowanie początku wakacji 1 lipca. Zaczniemy Mszą świętą o 18:00.

7. W czwartek 2 lipca odmówimy na mszach św. o godz.19:00 w kościołach filialnych pw. św. Józefa w Stokach i Rurce Akt Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce św. Józefowi w duchowej jedności z Zawierzeniem ogólnopolskim w Kaliszu.

8. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: Od 17:30 spowiedź pierwszopiątkowa. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych. Odwiedziny chorych wznowimy w pierwsze piątki po okresie wakacyjnym od września.

9. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

10. W następną niedzielę w Stokach i w Rurce Msza święta prymicyjna ks. Jakuba Rogowskiego.

11. Na czas wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych, zawieszona będzie także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12. Rodzicom dzieci komunijnych z Rurki dziękujemy za zakup nowych lekcjonarzy do tej świątyni.

13. Informujemy, że pierwsza komunia dzieci, które miały ją przyjąć w maju będzie: 27 września o godz. 12:00 – (24 dzieci) i 23 maja 2021r. - (12 dzieci). Grupa wrześniowa spotkanie organizacyjne ma w środę o 17:00 w salce na Plebanii.

14. Otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego 50% dofinansowania na dokumentację remontową kościoła filialnego św. Józefa w Stokach – 15tys. zł. Dziękuję Pani Magdzie Andrzejewskiej za przygotowanie dokumentacji z inicjatywy Burmistrza Chojny.

15. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

16. Do skarbony w kaplicy miłosierdzia można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do kościoła parafialnego.

17. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

18. Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br.”

19. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-06-28