Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 11 lipca 2020 wyświetleń: 452

15 Niedziela Zwykła (12.07-19.07.2020)

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.

2. Dzisiaj druga tura wyborów prezydenckich polecajmy w modlitwie Panu Bogu naszą Ojczyznę.

3. Od wtorku do czwartku ok. 30 osób młodzieży z naszej parafii uczestniczyło w spływie kajakowym. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w czwartek 16 lipca przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

5. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

6. Na czas wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych.

7. Do końca września Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

8. Kościół parafialny św. Trójcy jest otwarty dla wiernych każdego dnia od Mszy porannej do wieczornej.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-07-11