Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Aktualności 31 lipca 2020 wyświetleń: 465

18 Niedziela Zwykła (2-9.08.2020)

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Co roku jest to miesiąc pielgrzymek, w obecnej sytuacji łączmy będziemy je przeżywać wirtualnie.

2. Wczoraj grupa młodzieży naszej parafii wzięła udział w następnym rajdzie rowerowym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

3. Dzisiaj po Mszy o 12:00 w kościele mariackim zmiana tajemnic żywego różańca. Papieska intencja na sierpień: „Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz ich rodziny.”

4. We wtorek, 4 sierpnia, wspominamy świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: Od 17:30 spowiedź pierwszopiątkowa. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych. Odwiedziny chorych wznowimy w pierwsze piątki po okresie wakacyjnym od września.

7. 22 sierpnia 2020 organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Koszt 80 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z panią Weroniką Śniechowską (Rurka 26, tel. 91 4141554).

8. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego.

9. Na czas wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych w dni powszednie.

10. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

11. W kościele w Stokach pomalowano nowe drewniane podesty pod ławkami, dziękujemy parafianom, którzy wykonali tą pracę.

12. W kościele mariackim rozpoczęła się renowacja fresków w dwóch kaplicach bocznych.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-07-31