Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 7 sierpnia 2020 wyświetleń: 495

19 Niedziela Zwykła (9-16.08.2020)

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

2. Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

3. W czwartek 13 lipca nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy Apel Jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

4. W piątek na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

5. W piątek 14 sierpnia św. Maksymiliana Marii Kolbe – o godz. 18.00 uroczystość odpustowa w Godkowie.

6. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypomina nam prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę maryjną uroczystość także tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać 100-tną rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

7. 22 sierpnia 2020 organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Koszt 70 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z panią Weroniką Śniechowską (Rurka 26, tel. 91 4141554).

8. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 23 sierpnia w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.”

9. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych w tygodniu.

10. W kościele mariackim rozpoczęła się renowacja fresków w dwóch kaplicach bocznych.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-08-07