Wtorek, 26 stycznia 2021 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Aktualności

Aktualności 15 sierpnia 2020 wyświetleń: 174

Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela Zwykła (16-23.08.2020)

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

  2. Dziś jest dzień solidarności z ofiarami z Bejrutu i zbieramy do puszek na realizacje programów pomocowych organizowanych przez Caritas.

  3. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

  4. 22 sierpnia w sobotę organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Koszt 70 zł. Osoby zainteresowane mogą się zapisać u pani Weroniki Śniechowskiej (Rurka 26, tel. 91 4141554). Pielgrzymkę poprowadzi ks. Jan. Osoby już zapisane proszone są o potwierdzenie swojej obecności telefonicznie. Wyjazd o godz. 5:10 z przystanku obok Intermarche.

  5. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 23 sierpnia w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00.

  6. W następną niedzielę zbieramy do puszek ofiary na żywność dla Kenii. Nasza Parafia włączyła się w tę pomoc.

  7. Do Kościoła Mariackiego został zakupiony paschał, który poświęcimy w Wielką Sobotę i nowa podstawa pod paschał. Dziękujemy rodzinie z Chojny za ten dar.

  8. 12 września o 7:00 wyruszy VIII Piesza Pielgrzymka z Chojny do Siekierek. Szczegóły na plakacie lub w zakrystii.

  9. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych w tygodniu.

  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-08-15
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone