Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 22 sierpnia 2020 wyświetleń: 498

21 Niedziela Zwykła (23-30.08.2020)

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Dziś jest zbiórka do puszek ofiar na żywność dla Kenii. Nasza Parafia włączyła się czynnie w tę pomoc całym sercem ponieważ sytuacja w tym kraju jest dramatyczna, dlatego prosimy dla tych ludzi o wsparcie.

3. Dziś Dożynki Archidiecezjalne w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00.

4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

5. W sobotę na 10:00 zapraszamy do sprzątania Kościoła Mariackiego. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

6. Do Parafii został zakupiony piękny biały ornat, który będzie służył do udzielania sakramentów.

7. 12 września o 7:00 wyruszy z kościoła NSPJ VIII Piesza Pielgrzymka z Chojny do Siekierek.

8. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych w tygodniu.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-08-22