Wtorek, 26 stycznia 2021 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Aktualności

Aktualności 5 września 2020 wyświetleń: 240

Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela Zwykła (6.-13.09.2020)

 

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

 2. Decyzją Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Ks. Jan Patocki zostaje zwolniony od dnia 1 września z obowiązków Wikariusza w Parafii i mianowany Notariuszem Sądu Metropolitalnego z zamieszkaniem w Parafii pw. Chrystusa Króla w Szczecinie. W związku z tym dzisiaj na mszy św. o godz. 12:00 uroczyście i serdecznie go żegnamy, dziękując za pracę w naszej Parafii oraz życząc wielu łask Bożych przy podejmowaniu nowych obowiązków.

 3. Decyzją Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Ks. Mateusz Szumski zostaje skierowany do pracy w naszej Parafii. Ks. Mateusz pochodzi z Władysławowa i przez 8 lat swojej kapłańskiej posługi pracował na Ukrainie w diecezji Odesko-Symferopolskiej. Serdecznie witamy Ks. Mateusza i życzymy mu owocnej pracy.

 4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na wrzesień: „Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów”.

 5. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego znowu zaczynamy rozdawać dzieciom naklejki za uczestnictwo w niedzielnych Mszach świętych. Dzieci mogą odebrać w zakrystii zeszyciki do wklejania naklejek.

 6. Próby przed I Komunią św. we wrześniu w poniedziałek i środę o 16:30.

 7. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00 w kościele.

 8. W środę na Mszę świętą o 18:00 zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów, kandydatów i wszystkich, którzy chcieliby do służby liturgicznej dołączyć.

 9. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, przyszłoroczne plony.

 10. Mężczyzn, którzy w czasie ograniczeń spowodowanych epidemią wspierali Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na Mszę świętą w sobotę o 18:00 i na spotkanie po Mszy.

 11. W niedzielę 13 września nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00 – wtedy odśpiewamy Apel Jasnogórski, a następnie w procesji ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej, uczcimy Pana Boga za dar objawień fatimskich.

 12. Do sprzątania Kościoła Mariackiego zapraszamy w sobotę na 10:00. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

 13. VIII Piesza Pielgrzymka z Chojny do Siekierek wyruszy z kościoła NSPJ 12 września o 7:00.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-09-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone