Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 19 września 2020 wyświetleń: 487

25 Niedziela Zwykła (20.-27.09.2020)

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem.

2. Dziś na mszy św. o 10:00 święcimy książeczki dzieciom komunijnym z klas czwartych.

3. Dziś po Mszach świętych o 10:00, 12:00 i jeśli zostanie ciasto po 18:00 - Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać ciasta i zbierać ofiary na pomoc w leczeniu naszego parafianina Grzegorza Jędrzejczaka. Prosimy o otwartość z waszej strony na tak bardo potrzebną tu pomoc.

4. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu pracujący niecały miesiąc w naszej parafii ks. Mateusz obchodzi imieniny – ogarnijmy Jego naszą modlitwą.

5. We wtorek po mszy św. o godz. 18:00 zbiórka ministrantów.

6. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego znowu zaczynamy rozdawać dzieciom naklejki za uczestnictwo w niedzielnych Mszach świętych. Dzieci mogą odebrać w zakrystii zeszyciki do wklejania naklejek. Dzieci klas I, II, III i IV szczególnie zachęcamy do tego, bo przygotowując się do Pierwszej komunii św. będą mogły pochwalić się swoimi wynikami na kolędzie i spotkaniach w kościele.

7. Próby przed I Komunią św. we wrześniu w poniedziałek, wtoreki czwartek o 16:30. W sobotę o godz. 10:00 pierwsza spowiedź dla dzieci, a także spowiedź dla Rodziców i Rodzin.

8. W następną niedzielę Caritas będzie zbierał ofiary na misje, będzie można także dostać misyjny różaniec, o którym możemy przeczytać w dzisiejszym Echu.

9. Dziękuję strażakom z OSP Chojna za wyniesienie z klasztoru starych kaloryferów.

10. Do sprzątania Kościoła Mariackiego zapraszamy w sobotę na 10:00. Do końca września niedzielna Msza święta o 12:00 jest sprawowana w kościele mariackim.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-09-19