Wtorek, 26 stycznia 2021 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Aktualności

Aktualności 26 września 2020 wyświetleń: 123

Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła (27.09.-04.10.2020)

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru.

 2. Dzisiaj o 10:00 przeżywamy rocznicę I Komunii świętej, a o 12:00 w kościele parafialnym będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Dzieciom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy. Równocześnie będzie sprawowana Msza święta o 12:00 w Kościele Mariackim. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne z rodzicami uczestniczą w mszach świętych w ramach białego tygodnia.

 3. Dzisiaj Caritas zbiera ofiary na pomoc Kościołowi w krajach misyjnych, można także dostać misyjny różaniec, o którym pisaliśmy w Echu w zeszłą niedzielę.

 4. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

 5. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe po Mszy świętej wieczornej. W każdą środę na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie młodzież. A w środy o 17:30 będzie nabożeństwo różańcowe dla dzieci.

 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny u chorych od 9:00. Od 17:30 spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza za chorych o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie kartek z imionami naszych chorych.

 7. W najbliższą sobotę i następną niedzielę będziemy przeżywali opóźnione i okrojone ze względu na pandemię Archidiecezjalne Dni Młodych. Szczegółowy plan znajdziemy w dzisiejszym Echu. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ciałem i duchem do uczestnictwa. Prosimy też o upieczenie i przyniesienie w sobotę rano ciasta, które będziemy podawać w kawiarence w czasie ADM.

 8. W następną niedzielę 4 października o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wszystkich Kół Żywego Różańca. Po mszy św. Spotkanie dla członków ze zmianą tajemnic.

 9. Przy kościele mariackim rozpoczęły się prace obejmujące fragment części elewacji. Trwają też cały czas prace renowacyjne w dwóch kaplicach wew. kościoła. Prace te są możliwe dzięki temu, że otrzymaliśmy w tym roku aż dwie dotacje.

 10. Od następnej niedzieli niedzielna msza św. O 12:00 sprawowana będzie w kościele Świętej Trójcy. Następne Msze święte w kościele mariackim: 11 listopada w intencji ojczyzny i 24 grudnia pasterka o północy.

 11. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na pomoc w leczeniu naszego parafianina Grzegorza Jędrzejczaka. Zebraliśmy 3412,54zł. które przekazaliśmy małżonce. Serdecznie dziękujemy Wam za okazane serce.

 12. Mieliśmy usiłowanie włamania do skarbon w kościele św. Trójcy, w zeszłą niedzielę. Monitoring ustalił jako sprawcę niestety naszego parafianina. Sprawa została przekazana naszej policji. Prosimy o modlitwę w intencji sprawcy.

 13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-09-26
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone