Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 2 października 2020 wyświetleń: 522

26 Niedziela Zwykła (27.09.-04.10.2020)

1. Dzisiaj przeżywamy okrojone przez pandemie Archidiecezjalne Dni Młodzieży w Chojnie. O 9:30 Boży fitness na dzień dobry na Placu przy Ratuszu, o 10:00 gra miejska i o 12:00 Msza św. W Kościele Mariackim pod przewodnictwem Bp-a Bronisława z Odessy. Zapraszamy gorąco!!! Szczegółowy program zamieszczamy w dzisiejszym Echu.

2. Od minionego poniedziałku w naszej parafii gościmy przez cały październik Ks. Bpa Bronisława Biernackiego, emerytowanego Biskupa Diecezji Odesko-Symferopolskiej w Ukrainie. Bardzo się i życzymy Księdzu Biskupowi błogosławionego czasu w naszej parafii.

3. Tydzień temu Caritas zbierał ofiary na pomoc Kościołowi w krajach misyjnychi zebrał 2644,04 zł. Serdecznie Wam dziękujemy.

4. Dziś ofiary do puszek na świętopietrze – wsparcie charytatywne posługi Ojca Św.

5. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o 17:30. W każdą środę o 17:30 jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a po mszy wieczornej nabożeństwo dla młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa.

6. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską – msze św. Z Błogosławieństwem relikwiami. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

7. W środę zapraszamy na modlitwę: Różaniec bez granic w kościele w Zatoni Donej o 15:00. Wyjazd spod kościoła Świętej Trójcy o 14:30. Mamy 20 miejsc w autokarze.

8. W środę o godz. 17:00 zapraszamy Rodziców i dzieci z klas 3-cich przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii na spotkanie.

9. Rusza ponownie przerwana Szkoła Biblijna w naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania. Pierwsze Warsztaty Biblijne 17 października o 10:00 z ks. prof. US dr hab. Cezarym Korcem.

10. Do kościoła Świętej Trójcy zostały zakupione nowe świece ołtarzowe - piękniejsze i praktyczniejsze, nowa kapa pogrzebowa, ozdobny piękny pulpit pod mszał i mszał złocony.

11. Do kościoła w Stokach został zakupiony komplet nowych lekcjonarza i naczynia do lavabo.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-10-02