Wtorek, 26 stycznia 2021 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Aktualności

Aktualności 10 października 2020 wyświetleń: 146

Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła (11.-17.10.2020)

 

 1. Zakończyły się „Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2020”. Z wielką radością pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w ich przygotowanie i prowadzenie. Często była to praca trwająca wiele miesięcy. Dziękujemy ks. kan. Krzysztofowi Kontkowi i pani Sylwii Janiak vel Kubiak za koordynację i czuwanie nad całością ADM. Panu Michałowi Milerowi i całej scholi ADM dziękujemy za cały rok ciężkiej pracy i wspaniałą muzykę i śpiew. Państwom Beacie i Rafałowi Miler oraz Annie i Arkadiuszowi Ułasowicz za to, że przez cały rok gościnnie przyjmowali u siebie w domach uczestników scholi. Paniom Katarzynie Król-Pilitowskiej, Katarzynie Kiepura, Teresie Kołodyńskiej, Dorocie Szwiec za przygotowanie i prowadzenie kawiarenki. Centrum Kultury w Chojnie za wsparcie sprzętowe i logistyczne. Wszystkim innym, którzy wspierali to dzieło, a przede wszystkim młodzieży z Chojny, Morynia i Grzybna – to dzięki Waszemu zaangażowaniu i pracy przeprowadzenie ADM w Chojnie było możliwe. Naszym parafianom, którzy bardzo obficie zaopatrzyli kawiarenkę w ciasto. Wszystkim składamy wielkie i serdeczne „Bóg zapłać”.

 2. Dzisiaj wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” upamiętniające św. Jana Pawła II. Fundacja wspiera stypendia dla uzdolnionej ubogiej młodzieży.

 3. Przez cały październik w naszej parafii gościmy Ks. Bpa Bronisława Biernackiego, emerytowanego Biskupa Diecezji Odesko-Symferopolskiej w Ukrainie. Jego krótki życiorys możemy przeczytać w dzisiejszym Echu.

 4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o 17:30. W każdą środę o 17:30 jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a po mszy wieczornej nabożeństwo dla młodzieży.

 5. W środę uczestniczyliśmy w ramach akcji „Różaniec do granic” w modlitwie różańcowej w świątyni św. Maksymiliana w Zatoni Dolnej. Dziękuję czwórce parafian i osobom, które dojechały własnymi samochodami za udział w tej modlitwie i reprezentowanie wszystkich róż Żywego Różańca naszej parafii.

 6. We wtorek 13 października - nabożeństwo fatimskie po Mszy o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa. O 20:00 zapraszamy na nieszpory maryjne, o 20:30 różaniec i o 21:00 Apel Jasnogórski i procesja ze świecami i figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 7. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

 8. W środę o godz. 17:00 zapraszamy Rodziców i dzieci z klas 1 i 2 przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii na spotkanie.

 9. W piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka i prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 10. Za tydzień w niedzielę na Mszy 10:00 poświęcenie różańców dzieci komunijnych klas 3.

 11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-10-10
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone