Wtorek, 26 stycznia 2021 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Aktualności

Aktualności 17 października 2020 wyświetleń: 111

Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła (18-25.10.2020)

 

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

  2. Dzisiaj w kalendarzu Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W tym szczególnym czasie, otoczmy całą naszą służbę zdrowia naszą modlitwą.

  3. Dzisiaj na Mszy o 10:00 poświęcenie różańców dzieci komunijnych klas 3.

  4. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

  5. Przez cały październik w naszej parafii gościmy Ks. Bpa Bronisława Biernackiego, emerytowanego Biskupa Diecezji Odesko-Symferopolskiej w Ukrainie.

  6. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o 17:30. W każdą środę o 17:30 jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a po mszy wieczornej nabożeństwo dla młodzieży.

  7. Rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii z klas 4 zapraszamy na spotkanie w środę o 17:00.

  8. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Msze w obecności relikwii wielkiego świętego Polaka.

  9. Lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w czwartek. Zaczynamy Mszą świętą o 18:00.

  10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30. W dzisiejszym Echu zamieszczamy artykuł o tej formie modlitwy.

  11. W związku wprowadzonymi ponownie ograniczeniami liczby osób mogących brać udział w nabożeństwach do 1 osoby na 4 m2, informujemy, że kościele Świętej Trójcy w Chojnie może obecnie uczestniczyć 190 osób, w kościele w Rurce 49, a w Stokach 41 osób.

  12. By zapewnić wiernym jak największy komfort i umożliwić jak największej liczbie wiernych udział w Mszach świętych, od następnej niedzieli na czas epidemicznych ograniczeń Msze święte o 10:00 i o 12:00 w niedziele będą sprawowane w kościele mariackim, w którym może w nich uczestniczyć 521 osób.

  13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-10-17
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone