Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 23 października 2020 wyświetleń: 243

Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła (25.10 – 1.11.2020)

 

 1. Przed nami ostatni tydzień października. Nabożeństwa różańcowe do soboty w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a dziś w niedzielę o 17:30. W każdą środę o 17:30 jest nabożeństwo różańcowe dla dzieci, a po mszy wieczornej nabożeństwo dla młodzieży.

 2. W miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy wiernym od obowiązku uczestnictwa we Mszach świętych niedzielnych.

 3. By zapewnić wiernym jak największy komfort i umożliwić jak największej liczbie wiernych udział w Mszach świętych, od dzisiejszej niedzieli na czas epidemicznych ograniczeń Msze święte o 10:00 i o 12:00 w niedziele będą sprawowane w kościele mariackim, w którym może w nich uczestniczyć 297 osób.

 4. Ostatni tydzień już niestety gościmy w naszej parafii wyjątkową osobę: Ks. Bpa Bronisława Biernackiego, emerytowanego Biskupa Diecezji Odesko-Symferopolskiej w Ukrainie, który także w tygodniu odprawia i spowiada w naszej świątyni. W imieniu Ks. Bp-a i naszym dziękujemy wszystkim paniom za smakowite dary na stół.

 5. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go szczególnie teraz w czasach pandemicznych.

 6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom lub na tacę. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30. W dzisiejszym Echu zamieszczamy kartkę na wypominki.

 7. W związku wprowadzonymi ponownie ograniczeniami liczby osób mogących brać udział w nabożeństwach do 1 osoby na 7 m2, informujemy, że kościele Świętej Trójcy w Chojnie może obecnie uczestniczyć 109 osób, w kościele w Rurce 28, a w Stokach 23 osób.

 8. Jesteśmy dumni, że dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców oraz niektórych nauczycieli z Panią Sylwią Janiak vel Kubiaki ks. kan. Krzysztofem Kontkiem, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie oraz organizatorzy Archidiecezjalnych Dni Młodych Chojna 2020 zostali odznaczeni „Różą Świętej Teresy” za zasługi na rzecz misji.

 9. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości 1,5 metra w świątyni od innych osób i zakrywaniu ust i nosa.

 10. W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa wiernym, po naradzie w gronie kapłanów naszej parafii postanowiliśmy Mszę świętą w intencji zmarłych z naszej Parafii oraz pochowanych na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej, która miał być odprawiona 1 listopada przenieść z cmentarza do Kościoła Mariackiego na godz. 12:00. Na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej będzie o 11:00 procesja, w której tylko kapłan z ministrantami przejdzie modląc się za wszystkich zmarłych i świecąc groby. Także 2 listopada o godz. 11:00 będzie modlitewna procesja po cmentarzu samego kapłana.

 11. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków,

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-10-23
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone