Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 31 października 2020 wyświetleń: 216

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych(1 - 8.11.2020)

 

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

 2. W piątek uroczyście pożegnaliśmy modlitwą w Trzcińsku Zdrój zmarłego Proboszcza Ks. Kan. Marka Piotrowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 3. Msza święta w intencji zmarłych z naszej Parafii oraz pochowanych na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej zostanie odprawiona odprawiona dzisiaj 1 listopada w Kościele Mariackim (a nie na cmentarzu) o 12:00. W związku z zamknięciem cmentarzy procesje 1 i 2 listopada są odwołane.

 4. Na czas epidemicznych ograniczeń Msze święte o 10:00 i o 12:00 w niedziele będą sprawowane w Kościele Mariackim, w którym może w nich uczestniczyć 297 osób.

 5. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

 6. Rozpoczął się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom lub na tacę. Nabożeństwa za zmarłych będą przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30. W dzisiejszym Echu zamieszczamy kartkę na wypominki.

 7. Chorych w parafii po kontakcie telefonicznym odwiedzimy w sobotę od 9:00 rano.

 8. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z wypominkami. W następną niedzielę kazania na temat pierwszych sobót wygłosi ks. dr Stanisław Demski z Głogowa.

 9. Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę – 8 listopada o 11:30 w kościele mariackim. Papieska intencja powszechna: „Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.”

 10. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości 1,5 metra w świątyni od innych osób i zakrywaniu ust i nosa.

 11. W tym roku Ojciec Święty Franciszek na cały miesiąc listopad rozszerzył czas, kiedy możemy otrzymać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków.

 12. Do Kościoła Mariackiego został zakupiony stojak pod świece, za co dziękujemy darczyńcy oraz ambonka do miejsca przewodniczenia.

 13. Przy wyjściu z kościoła mamy dla Was darmowy płyn do dezynfekcji i maseczki. Prosimy brać pojedynczo.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-10-31
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone