Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 7 listopada 2020 wyświetleń: 195

Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła(8 - 15.11.2020)

 

 1. W drugą niedzielę listopada solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

 2. Gościmy w Parafii ks. dr Stanisława Demskiego z Głogowa, który przybliża nam istotę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, które zaczęliśmy w naszej Parafii odprawiać. Również w dzisiejszym Echu artykuł na ten temat.

 3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych o 11:30 w Kościele Mariackim. Papieska intencja powszechna: „Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.”

 4. W poniedziałek o godz. 17:00 spotkanie samych rodziców komunijnych klas 3-cich. Proszę przynieść wymiary dzieci do alb pobrane wg. instrukcji p. Jadzi oraz deklaracje wypełnione do I komunii.

 5. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. O godz. 12:00 msza św. koncelebrowanaw intencji Ojczyzny w Kościele Mariackim. Oprawa muzyczna zespołu Emeranto. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy i modlitewnej o nich pamięci.

 6. Spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów w czwartek. Zaczynamy Mszą o 18:00.

 7. Na czas epidemicznych ograniczeń Msze święte o 10:00 i o 12:00 w niedziele będą sprawowane w Kościele Mariackim, w którym może w nich uczestniczyć 139 osób.

 8. Trwa listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom lub na tacę. Nabożeństwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

 9. W zakrystii jest już nowa księga intencji na 2021 rok i można już zamawiać intencje osobiście lub telefonicznie.

 10. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości 1,5 metra w świątyni od innych osób i zakrywaniu ust i nosa.

 11. W tym roku Ojciec Święty Franciszek na cały miesiąc listopad rozszerzył czas, kiedy możemy otrzymać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-11-07
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone