Wtorek, 15 czerwca 2021 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 14 listopada 2020 wyświetleń: 195

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła(15 - 22.11.2020)

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas Parafialny, aby pomagać innym.

 2. Dzisiaj na urząd proboszcza w Trzcińsku Zdrój zostaje wprowadzony ks. Dr Włodzimierz Olszewski – wicedyrektor wydziału duszpasterskiego w Kurii.

 3. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W prezbiterium kościoła św. Trójcy została ustawiona ponad stu letnia figura Chrystusa zmasakrowanego, obitego przez człowieka, a zarazem przebaczającego i błogosławiącego. Od poniedziałku do soboty o 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa i litania oraz adoracja i ok.17:30 wypominki za zmarłych. Sobotnia nasza adoracja wpisze się w światową adorację Najśw. Sakramentu przed Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym 2021 w Budapeszcie. W następną niedzielę na zakończenie nowenny w Uroczystość Chrystusa Króla mszę św. o godz. 18:00 odprawi ks. Abp. Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

 4. Spotkanie parafialnej grupy Caritas we wtorek po Mszy świętej o 18:00.

 5. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

 6. Za tydzień będziemy gościć na wszystkich mszach św. w naszej Parafii siostry Jezusa Miłosiernego z Myśliborza, które opowiedzą o swoim powołaniu przybliżając nam Sanktuarium w Myśliborzu, a po mszy św. będą rozprowadzały kalendarze o Sanktuarium na rok 2021.

 7. Na czas epidemicznych ograniczeń Msze święte o 10:00 i o 12:00 w niedziele są sprawowane w Kościele Mariackim, w którym może w nich uczestniczyć 139 osób.

 8. Trwa listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Prosimy o zapisanie na kartce dnia tygodnia modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki prosimy przekazywać bezpośrednio księżom lub na tacę. Nabożeństwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

 9. W zakrystii jest już nowa księga intencji na 2021 rok i można już zamawiać intencje osobiście lub telefonicznie.

 10. W tym roku Ojciec Święty Franciszek na cały miesiąc listopad rozszerzył czas, kiedy możemy otrzymać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków.

 11. Do kościoła w Stokach został odrestaurowany zabytkowy żyrandol, krzyż ołtarzowy oraz puszka do tabernakulum, do kościoła w Rurce została odnowiona puszka do tabernakulum, a do kościoła parafialnego św. Trójcy został zakupiony tron pod monstrancję do wystawienia Najświętszego Sakramentu.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-11-14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone