Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 1 stycznia 2021 wyświetleń: 621

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim(3 - 10.01.2021)

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę.

2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Prowadzi IV Róża Matki Bożej z Lourdes. Papieska intencja ewangelizacyjna: „Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.” Intencja parafialna: „O Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii, a zwłaszcza dla nowo zamieszkałych parafian.”

3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus Mansionem Benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). Także w dzisiejszym Echu artykuł o tej uroczystości.

4. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17:30. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek 8 stycznia od 9:00 odwiedzimy chorych, którzy potwierdzą chęć odwiedzin telefonicznie.

6. Rozpoczął się sezon grzewczy. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, które można złożyć na tacę.

7. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-01-01