Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 7 lutego 2021 wyświetleń: 478

Niedziela Zwykła(07 – 14.02.2021)

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas.

2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30 (Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. Matki Bożej Częstochowskiej). Papieska intencja na luty: „Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.”

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W czasie każdej mszy św. można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

4. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską oraz tym, którzy przyszli do kościoła na Mszę św. kolędową w ich intencji.

5. Dziękujemy za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych w kościele paniom: Mirosławie Studniarz, Kazimierze Kołodziej i Teresie Kurpiel-Kołodyńskiej.

6. Parafia zakupiła 3 nowe maryjne ornaty oraz 60 specjalnych drewnianych wieszaków do ornatów.

7. Trwa sezon grzewczy. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, które składaciena tacę.

8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:Leokadia Kaberow. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych wspierając się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-02-07