Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 6 marca 2021 wyświetleń: 486

IINiedziela Wielkiego Postu(07-14.03.2021)

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Dziś o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pod wezwaniem św. Józefa

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek dla chorej na raka 33-letniej Niny , której historię opisaliśmy w Echu.

5. We wtorek rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa.

6. Klasy 3-cie przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii św. zaproszone są w czwartek o godz.: 17:00 na spotkanie formacyjne oraz odbiór alb i książeczek do nabożeństwa.

7. W piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8-mych.

8. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

9. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 21 do 26 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu już teraz.

10. Za tydzień po każdej mszy św. zbieramy ofiary na żywność i środki higieniczne na święta do kenijskiej szkoły w Kipsing. Bardzo prosimy o upieczenie ciast na sobotę i dostarczenie na plebanię. Zebrane środki zostaną osobiście przekazane przez przedstawiciela naszej Parafii.

11. Pamiętajmy, że w czasie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Po spełnieniu zwykłych warunków odpustu można go uzyskać za udział w gorzkich żalach, za odprawienie drogi krzyżowej, za udział w rekolekcjach trwających przynajmniej trzy dni, w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek za odmówienie po Komunii Świętej modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu przed obrazem Jezusa.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +Janusz Pilitowski. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych wspierając się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-03-06