Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 10 kwietnia 2021 wyświetleń: 466

Niedziela Miłosierdzia Bożego(11-18.04.2021)

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. Z uwagi na nowe obostrzenia główne Msze niedzielne o 10:00 i 12:00 przenieśliśmy do Kościoła Mariackiego. Prosimy o przestrzegania ograniczeń.

3. Dziś w naszej parafii oddajemy cześć relikwiom świętych, którzy przypomnieli światu o Bożym Miłosierdziu podczas Mszy o 10:00 św. Faustyny, o 12:00 św. Jana Pawła II i o 18:00 bł. ks. Michała Sopoćko.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

5. Dziś o 11:30 zmiana tajemnic różańcowych połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramenty. Różaniec prowadzi I Róża Matek pw. Matki Bożej Bolesnej. Papieska intencja: Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach. Intencja parafialna: O jedność parafialnych wspólnot duszpasterskich na modlitwie oraz w wypełnianiu woli Boga.

6. O 15:00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego.

7. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

8. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r.

9. W niedzielę 18 kwietnia zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00.

10. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-04-10