Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 24 kwietnia 2021 wyświetleń: 458

IVNiedziela Wielkanocna(25.04-02.05.2021)

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, - dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. Niedzielne Msze święte o 10:00 i 12:00 przenieśliśmy do Kościoła Mariackiego. Prosimy o przestrzegania ograniczeń.

3. W środę spotkanie rodziców i dzieci komunijnych klas III.

4. W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.

5. Przez cały miesiąc maj w każdy piątek o 17:30 zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe.

6. 01 maja przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie a po nim Msza Św., Wynagradzająca Sercu Maryi.

7. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano.

8. W przyszłą niedzielę 02 maja co miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża Matek pw. MB Fatimskiej.

9. W poniedziałek 3 maja w Kościele Mariackim uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków z okazji ich święta przez wstawiennictwo św. Floriana. Po mszy sw. planowany jest koncert patriotyczny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

10. W związku z trwającymi od 13 maja do 13 października nabożeństwami fatimskimi, prosimy aby poszczególne Róże Różańcowe zadbały o dekorację przy figurze MB Fatimskiej. W miesiącu maju prosimy Matki Różańcowe I Róży.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Ryszard Siwko i Danuta Zielińska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-04-24