Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 1 maja 2021 wyświetleń: 421

Niedziela Wielkanocna(02 - 09.05.2021)

1. Dzisiaj nie tylko dziękujemy Bogu za niezwykłe wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, której uroczystość będziemy obchodzić jutro, ale także prosimy Ją, aby wyjednała nam łaskę pamięci, że należymy do narodu, który ma tak wspaniałą Orędowniczkę w niebie. Maryja doznaje wyjątkowej czci na Jasnej Górze, którą św. Jan Paweł II określił miejscem, gdzie bije serce narodu. Niech więc nasze życie i codzienne świadectwo głębokiej wiary będzie czytelnym znakiem dla innych.

2. Niedzielne i świąteczne Msze święte o 10:00 i 12:00 przenieśliśmy do Kościoła Mariackiego.

3. Dziś co miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi II Róża Matek pw. MB Fatimskiej. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc maj: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. Intencja parafialna: o rozkochanie się w bogu dzieci, które w naszej parafii przyjmują pierwszą komunię świętą.

4. Rozpoczęliśmy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. 3 i 6 maja nabożeństwo majowe również o 17:30. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.

5. Przez cały miesiąc maj w każdy piątek o 17:30 zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe.

6. 2 maja mamy - Dzień Flagi, 3 maja w uroczystość maryjną - rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wywieśmy flagi. Cieszmy się że żyjemy w wolnym państwie. PRL traktował przywiązanie Polaków do tradycji trzeciomajowych, jako, po prostu, niebezpieczne dla siebie. W świetle ustawy z 1955 roku ówczesne sądy i kolegia mogły nałożyć karę finansową, ale też przewidywano możliwość więzienia, nawet do roku za wywieszenie biało-czerwonej flagi.

7. W poniedziałek 3 maja w Kościele Mariackim uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków PSP i OSP z okazji ich święta przez wstawiennictwo św. Floriana. Dodatkowa oprawa muzyczna Zespół Emeranto. Po zakończeniu Mszy św. krótki koncert dzieci działających przy Centrum Kultury w Chojnie, a dla strażaków konferencja w klasztorze.

8. W środę o godz. 16:30 spotkanie dzieci i rodziców komunijnych klas IV.

9. W czwartek o godz. 16:30 spotkanie dzieci i rodziców komunijnych klas III.

10. W środę po mszy św. o godz. 18:00 rozpocznie się w naszej Parafii Adoracja „ O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji” i potrwa nieustannie do czwartku do godz. 18:00. Będziemy czuwali w następujący sposób:

11. W piątek od 9:00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 17:00.

12. Ulubioną modlitwą dzieci w Kenii jest różaniec. Dlatego od poniedziałku zaczynamy dla nich zbierać różańce. Na stoliku przy wejściu do kościoła będzie ustawiony pojemnik na różańce. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

13. Do sprzątania Kościoła Mariackiego serdecznie prosimy w sobotę na godz. 9:00 rano.

14. Za tydzień na wszystkich mszach św. będziemy gościć Romcia-Tomcia, który pisze rymowane Ewangelie i dzieje ze Starego Testamentu dla dzieci oraz da nam świadectwo.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-05-01