Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 8 maja 2021 wyświetleń: 536

VI Niedziela Wielkanocna (09 - 16.05.2021)

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie.

2. Dzisiaj na Mszach św. gościmy Romcia-Tomcia, który pisze rymowane Ewangelie i dzieje ze Starego Testamentu dla dzieci oraz da nam świadectwo.

3. Trwa maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o 17:30. Przez cały miesiąc maj w każdy piątek o 17:30 zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe.

4. Od poniedziałku ponownie przez ok. miesiąc czasu będziemy gościć w naszej parafii ks. bp-a Bronisława Biernackiego – Przewodniczącego Episkopatu na Ukrainie, który między innymi w sobotę 15 maja o godz. 11:00 w Kościele Mariackim, udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

5. We wtorek 11 maja o godz. 16:30 spotkanie dzieci komunijnych z klas czwartych.

6. W środę 12 maja o 16:00 w Kościele Mariackim odbędzie się Msza święta, a po niej spotkanie z Gisellą Cardią z Trevignano Romano. Przypominamy, że Kościół Katolicki nie zobowiązuje wiernych do wierzenia w objawienia prywatne, a szczególną ostrożność zaleca wobec objawień nie zatwierdzonych przez Stolicę Apostolską. Fragment z Katechizmu Kościoła Katolickiego przypominający nam oficjalną naukę na ten temat znajdziemy w dzisiejszym Echu.

7. W czwartek 13 maja o godz. 16:30 spotkanie dzieci komunijnych z klas trzecich.

8. Także w czwartek – 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:00 zapraszamy na nieszpory maryjne połączone z modlitwą różańcową. Po jej zakończeniu odśpiewamy apel maryjny i przejdziemy w procesji z figurką Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

9. W czwartek na godz. 19:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania do sprzątania Kościoła Mariackiego i otoczenia.

10. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

11. W sobotę o godz. 11:00 w Kościele Mariackim 37 młodych ludzi z naszej parafii oraz 7 osób z parafii w Nawodnej przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

12. Ponieważ zmniejszono ograniczenia liczby wiernych w kościele – od 16 maja niedzielna msza św. o godz. 10:00 ponownie w kościele św. Trójcy. W Kościele Mariackim pozostaje msza św. o godz. 12:00.

13. Ulubioną modlitwą dzieci w Kenii jest różaniec. Dlatego zaczęliśmy dla nich zbierać różańce. Można je przynosić do kościoła lub zakrystii. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

14. Dziękujemy Gminie Chojna z burmistrz p. Barbarą Rawecką na czele za wsparcie działań Fundacji Kościół Mariacki przy remontach zeszłorocznych kwotą 12 tys. zł.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

16. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. Grzegorza Kosakowskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-05-10