Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 12 czerwca 2021 wyświetleń: 445

11 Niedziela Zwykła (13 - 20.06.2021)

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu.

2. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koroną do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

3. Do kościoła św. Józefa w Stokach będzie powstawała nowa droga krzyżowa, żeby zastąpić starą na płytach OSB. Będzie tej samej wielkości na jesionowych płytach w pełni malowana. Koszt to 600zł jedna stacja. (Wzór wystawiony w kościele - zachęcam rodziny do zasponsorowania poszczególnych stacji.)

4. Nadal zbieramy różańce dla dzieci w Kenii.

5. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

6. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. Jana Banucha, Adama Kacprzak i Wiesławę Grabowską. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-06-12