Czwartek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 17 czerwca 2021 wyświetleń: 394

12 Niedziela Zwykła (20 - 27.06.2021)

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach.

2. Informujemy, że od dziś decyzją Episkopatu Polski przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane.

3. Dziś zbiórka do puszek na kolonie letnie Caritas.

4. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

5. We wtorek o godz. 5:00 msza św. i po niej wyruszy autokarowa pielgrzymka do Medjugorie z ks. Mateuszem.

6. W środę przeżyjemy. Módlmy się za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 7:30 SP nr 1 oraz na godz. 8:00 OSW i Zespół Szkół Ponadpodstawowych do kościoła Mariackiego na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

8. Wszystkie dzieci prosimy żeby za tydzień przyniosły książeczki z naklejkami za obecność na mszach św. w tym roku szkolnym na godz. 10:00 – najlepszych nagrodzimy.

9. Nadal zbieramy różańce dla dzieci w Kenii.

10. Ponieważ w mieście są ustawione serca metalowe na nakrętki plastikowe to prosimy już nie przynosić ich do parafii, ale wrzucać w te serca.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-06-17