Niedziela, 19 września 2021 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda XXV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

Aktualności

Aktualności 7 sierpnia 2021 wyświetleń: 158

Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela Zwykła (8-15.08.2021)

 

  1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

  2. Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

    W piątek 13 lipca zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:30 zapraszamy na modlitwę różańcową. Po jej zakończeniu odśpiewamy apel i przejdziemy w procesji z figurką Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

  3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

  4. Za tydzień o 17:00 w Kościele Mariackim koncert „Ave Maria”. W programie najpiękniejsze pieśni Ave Maria i utwory sakralne kompozytorów różnych epok.

  5. Za tydzień zbiórka dla Antosia do puszek. Po mszy św. o 10:00 i 12:00 będzie rozprowadzane ciasto. Bardzo prosimy parafian o upieczenie i przyniesienie na plebanie w sobotę ciast. Szczegóły o Antosiu w Echu.

  6. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie po Mszy świętej o 18:00.

  7. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-08-07
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone