Niedziela, 19 września 2021 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda XXV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

Aktualności

Aktualności 14 sierpnia 2021 wyświetleń: 150

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15-22.08.2021)

 

  1. Dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa na zakończenie każdej Mszy Świętej.

  2. Dziś zbiórka dla Antosia do puszek. Po mszy św. o 10:00 i 12:00 będzie rozprowadzane ciasto.

  3. Dziś o 17:00 w Kościele Mariackim koncert „Ave Maria”. W programie najpiękniejsze pieśni Ave Maria i utwory sakralne kompozytorów różnych epok.

  4. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

  5. Ks. Abp Andrzej Dzięga, jak już wcześniej informowałem mianował Ks. Kan. Krzysztofa Kontek Administratorem Parafii św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie od 23 sierpnia. Dlatego za tydzień 22 sierpnia na mszy św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim będzie msza św. pożegnalna, na którą Was serdecznie zapraszam.

  6. 4 września spod Sanktuarium NSPJ – Chrystusa Króla w Chojnie o godz. 7:00 wyruszy IX piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Siekierkach. Zachęcam do uczestnictwa!

  7. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

  8. W dzisiejszym numerze tygodnika NIEDZIELA znajdziemy wspomnienie o śp. proboszczu ks. kan. Janie Zalewskim – zachęcam do przeczytania.

  9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-08-14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone