Aktualności

Aktualności 28 sierpnia 2021 wyświetleń: 400

Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela Zwykła (29.08.-05.09.2021)

 

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga.

 2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców, w Kościele Mariackim o 8:00.

 3. W środę także obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

 4. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 5. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź. Rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 7. W następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci.

 8. Przy kościele św. Trójcy zaczęła sypać się dachówka z przypór. Dziękuję za podnośnik parafianinowi i PUK w Chojnie za naprawę oraz wyrównanie terenu koparką za klasztorem.

 9. Dziękuję czterem parafiankom za przyjście i pomoc przy porządkowaniu roślinności w wirydarzu. Zapraszam znów za tydzień na 11:00 aby zakończyć i ogarnąć krzewy przed kościołem.

 10. W przyszłą niedzielę 5 września comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi VI Róża św. Józefa.

 11. Będziemy zbierać ofiary na postawienie pomnika na grobie śp. ks. kan. Jana Zalewskiego – byłego proboszcza, który jest pochowany na naszym parafialnym cmentarzu przy ul. Odrzańskiej. Zostało zlecone zaprojektowanie pomnika.

 12. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

 13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-08-28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: