Niedziela, 19 września 2021 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda XXV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

Aktualności

Aktualności 4 września 2021 wyświetleń: 86

Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela Zwykła (05-12.09.2021)

 

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 2. Dziś na Mszy Św. o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci.

 3. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zaczynamy rozdawać dzieciom tzw. Ziarna, za uczestnictwo w niedzielnych Mszach świętych.

 4. Dziś comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi VI Róża św. Józefa. Intencja papieska: „Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują”. Intencja parafialna: „O dobre rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego”.

 5. Dziś zbiórka do puszek zainicjowana przez Caritas na pomoc dla Afgańczyków.

 6. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Caritas w salce.

 7. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 8. Od najbliższej środy nowenna do MBNP o godz. 17:45, a od piątku Koronka do Bożego Miłosierdzia również o 17:45.

 9. W środę na Mszę świętą o 18:00 zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów, kandydatów i wszystkich, którzy chcieliby do służby liturgicznej dołączyć. Po mszy zbiórka.

 10. W sobotę próba scholi w Kościele Mariackim przed Dniami Młodych – bardzo proszę więc o posprzątanie Kościoła Mariackiego w piątek.

 11. W sobotę o 11:00 w kościele św. Trójcy msza św. w intencji Amazonek i ludzi chorych na nowotwory, a następnie Marsz Życia do Placu Konstytucji 3 maja – tam przemówienia i część artystyczna.

 12. W sobotę na mszę św. wieczorną zapraszamy wolontariuszy i chętnych do wolontariatu na Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Chojnie 2 października pod hasłem: „Młodzieńcze wstań”.

 13. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystą beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Trwamy codziennie na modlitwie nowennowej przygotowującej nas wewnętrznie do tego wydarzenia.

 14. Dziękuję strażakom z OSP Chojna za pomoc przy porządkowaniu otoczenia parafialnego kościoła oraz parafiankom.

 15. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

 16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

 17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Helena Kusiak. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

aktualizowano: 2021-09-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone