Aktualności

Aktualności 11 września 2021 wyświetleń: 105

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła (12-19.09.2021)

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła (12-19.09.2021)

 1. Dziś uroczysta beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

 2. Jutro 13 września zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20:00 nieszpory maryjne, następnie modlitwa różańcowa i procesja
  z figurą MB wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece.

 3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 4. Spotkanie i zapisy przed bierzmowaniem dla klas 6,7 i 8-mych we wtorek o 17:00. Przypominam, że przygotowanie przed bierzmowaniem dla naszych parafian zaczyna się w 6-tej klasie (trwa 3 lata) bez względu na to, do której szkoły uczęszcza uczeń.

 5. W czwartek na Mszę świętą o 18:00 zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów, kandydatów i wszystkich, którzy chcieliby do służby liturgicznej dołączyć. Po mszy zbiórka.

 6. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 7. Od piątku do niedzieli potrwają Dni Integracji i Ekumenizmu. Uroczystemu nabożeństwu polsko-niemieckiemu w sobotę o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. bp. Henryk Wejman, a kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Marek Tatar – Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości. Cały program w Echu.

 8. Za tydzień 19 września w niedzielę będziemy zbierać na sierociniec koło Isiolo w Kenii. Na mszach św. świadectwo misyjne będzie dawała
  P. Sylwia Janiak vel Kubiak. Bardzo prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast w sobotę do salki w klasztorze.

 9. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17:45, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia również o 17:45.

 10. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

 11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-09-11
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: