Aktualności

Aktualności 3 grudnia 2022 wyświetleń: 446

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu (04-11.12.2022r.)

1. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje. Zaplanujmy tak zajęcia, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych do środy. Przed południem od 8:30 do 10:00 swoje rekolekcje przeżyje młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie. Rekolekcje miał poprowadzić Ks. Bogdan, ale jest w szpitalu (polecajmy go w modlitwach), a w zamian witamy Ks. Pawła też ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. z nauką do środy: o 7:00, 12:00 i 18:00. Na filiach w poniedziałek i wtorek: w Stokach o 17:00, w Rurce o 19:00. Spowiedź codziennie od 11:30 i 17:00.

3. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem - wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00, szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.
5. Dziś comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi III Róża pw. MBNP.

6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Zapraszamy w tym dniu dzieci i młodzież o godz 19:00 na spotkanie ze świętym Mikołajem w salce klasztoru.

7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Dodatkowa msza św. o 11:00, a po mszy św. do 13:00 adoracja Najśw. Sakramentu.

8. 8 grudnia na mszy św. o 18:00 poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci komunijnych.

9. Za tydzień 11 grudnia o godz. 17:00 w Kościele Mariackim odbędzie się świąteczny koncert dla Kenii Dorrey Lin i Sylwestra Ostrowskiego, gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Sieńko – chirurg i onkolog. Odbędzie się też licytacja afrykańskich przedmiotów – cały zysk będzie przekazany dla najbiedniejszych dzieci żyjących w Kenii. Po koncercie ognisko z kiełbaskami, grzańcem, gorącą czekoladą i ciastem. Plakat dołączony do Echa.

10. W poświęcone opłatki oraz kolorowe kalendarze ścienne z Janem Pawłem II i polskimi świętymi można zaopatrzyć się w zakrystii.

11. Rozpoczęliśmy akcję: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które będzie można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworotków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

12. Caritas rozprowadza świece wigilijne, można też wziąć torby miłosierdzia.

13. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:
• czwartek 8 grudnia od 19:00: Jagiełły – reszta i Mieszka I 2
• piątek 9 grudnia od 19:00: Mieszka I 9,11 i Mieszka I 4
• sobota 10 grudnia od 9:00: Łużycka 1, 3, 6 i Mieszka I 6, 6A, 7

14. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy od poniedziałku do piątku do zakrystii po Mszach Świętych.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

16. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. + Annę Więcławską i śp. + Irenę Świątek, której pogrzeb będzie we wtorek o godz 14:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
aktualizowano: 2022-12-03
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: