Aktualności

Aktualności 21 listopada 2020 wyświetleń: 167

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrystusa Króla(22 - 29.11.2020)

 

 1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Obchodzimy ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 2. Dzisiaj gościmy na wszystkich mszach św. w naszej Parafii siostry Jezusa Miłosiernego z Myśliborza, które opowiedzą o swoim powołaniu przybliżając nam Sanktuarium w Myśliborzu, a po Mszach będą rozprowadzały kalendarze na rok 2021.

 3. Dzisiaj na zakończenie nowenny w Uroczystość Chrystusa Króla Mszę św. o 18:00 miał odprawić Ks. Abp. Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Niestety nie może być obecny, za co serdecznie nas przeprasza. Tej mszy św. będzie przewodniczył Dziekan Wydziału Teologicznego w Szczecinie – ks. Prof. US dr hab. Grzegorz Chojnacki.

 4. Dziś podczas Mszy o 10:00 odbędzie się poświęcenie wigilijnych opłatków, w które można będzie się zaopatrzyć w zakrystii.

 5. Jeszcze dzisiaj Msze święte o 10:00 i o 12:00 są sprawowane w Kościele Mariackim, w którym może w nich uczestniczyć 139 osób. Od następnej niedzieli wracamy do kościoła Świętej Trójcy.

 6. Trwa listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stole przy wejściu do kościoła. Nabożeństwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

 7. We wtorek spotkanie Parafialnej Grupy Caritas po mszy św. O godz. 18:00.

 8. W zakrystii jest już nowa księga intencji na 2021 rok i można już zamawiać intencje osobiście lub telefonicznie.

 9. W tym roku Ojciec Święty Franciszek na cały miesiąc listopad rozszerzył czas, kiedy możemy otrzymać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków.

 10. Organy w naszym kościele parafialnym przeszły coroczny przegląd oraz naprawy z wymianą części przeprowadzony przez profesora Piotra Dudę z Warszawy.

 11. Zbliża się Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, zaczyna się ten piękny czas, któryrozpoczniemy rekolekcjami adwentowymi, a potrwają one do środy. Poprowadzi je ks. dr Stanisław Demski z Głogowa.

 12. Nie będziemy organizować świątecznego obiadu z ubogimi, ale chcemy im zawieźć do domów świąteczne dary. Dlatego prosimy o zabranie do domu wyłożonych przy wejściu do kościoła „toreb miłosierdzia” i przyniesienie ich napełnionych do zakrystii. Szczególnie mile widziane będą domowe przetwory.

 13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościół z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2020-11-21
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: