335newsy Aktualności | Chojna - serwis parafilany
Piątek, 21 września 2018 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Aktualności

Aktualności 2 września 2017 wyświetleń: 320

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.–10.09.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła

03.09.–10.09.2017r.

 1. W poniedziałek uroczysta Msza św. o godz. 8.00 w Kościele Mariackim na rozpoczęcie roku szkolonego 2017/2018. Zapraszamy wszystkich uczniów i całe grono pedagogiczne chojeńskich szkół.
 2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 3. Caritas parafialna włączyła się także w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W kaplicy miłosierdzia znajduje się kosz do którego można złożyć drobne przybory szkolne jak zeszyty, długopisy, pisaki, kredki itp.  Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
 4. Zbiórkę ministrantów i lektorów z ks. Pawłem, w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy również na tą godzinę wszystkie osoby chcące rozpocząć przygodę
  ze Służbą Liturgiczną. Zapraszamy również po zbiórce na ognisko.
 5. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia NMP. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. 6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.
 6. Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza na uroczystość konsekracji pierwszego na świecie sanktuarium pod tym wezwaniem. Odbędzie się ona 9 września br. o godz. 12.00 na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, który będzie także konsekratorem świątyni, a współkonsekratorem będzie ksiądz biskup Antonio Marto z Fatimy.
 7. Sprzątanie kościoła Mariackiego w sobotę o godz.10.00. Ostatnia Msza św.
  w 2017r. w niedzielę 17.09, a pierwsza Eucharystia w 2018r. 3.05 w czwartek.
 8. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
 9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

Komunikat Kurii Metropolitalnej
W wyniku nawałnic jakie nawiedziły Polskę w nocy z piątku na sobotę 11/12 sierpnia br. ucierpiało ponad 100 tysięcy osób. W związku z ogromem tej tragedii Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o wsparcie dla ofiar tragedii. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, za zgodą Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek w niedzielę 03.09.2017 roku.

aktualizowano: 2017-09-02
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel.516 459 533 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone