Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Kanonizacja JANA PAWŁA II

Boski znak wodny

Jan Paweł II w kwiet­niu zo­sta­nie ogło­szo­ny świę­tym. Nie­zbęd­ny do tego cud wy­da­rzył się ko­bie­cie z Ko­sta­ry­ki. Czy zo­sta­ła uzdro­wio­na przez nie­ży­ją­ce­go już pa­pie­ża? Po­sta­no­wi­li­śmy pójść śla­dem tej hi­sto­rii. W Rzymie jest miejsce, gdzie zbiera się cuda, sprawdza je, bada i filtruje, oczyszczając z wszelkiej żądzy sławy i pogańskich zabobonów. To miejsce nazywa się Kongregacją Spraw Kanonizacyjnych.

5 marca 2014 »

Uzdrowienia przez Świętego

Zakonnica uzdrowiona przez Jana Pawła II z choroby Parkinsona. Należy do Zgromadzenia Petites Soeurs des Maternites (Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego) z diecezji Aix-En-Provence we Francji. To jej przypadek został wybrany do procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

4 marca 2014 »

List do Papieża

KOCHANY OJCZE ŚWIĘTY!

Mam na imię Ania, chodzę do III klasy Gimnazjum w Wołowie przy Zespole Szkół Specjalnych. Postanowiłam do Ciebie napisać, nie tylko jako Polka do wielkiego Polaka, ale jako zwyczajna  uczennica do Wielkiego Nauczyciela Ojcze Święty, jest tak pusto bez Ciebie i źle.

4 marca 2014 »

JAN PAWEŁ II w oczach dzieci